Home

 • Sitemiz üzerinden Ticari amaçla satış yapılmamaktadır.
 • Sitemiz malawi cichlidlerine ilgi duyan hobiseverleri türler ve
 • değerleri konusunda bilğilendirmeyi amaçlamaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sitenizde gördüğümüz Cinsiyeti belli ibaresi kullanılarak sundugunuz türlerin boyları kaç cm dir?

 • Sitemizde gördüğünüz Cinsiyeti belli ibaresi kullanılarak sundugunuz türlerin boyları, Tür yapısına ve anatomisine göre degismekte olup , genelleme yapmak gerekirse 3.5cm-6cm arasındadır seklinde ölcu verilebilir.
 • Sitenizde gördüğümüz ücretler piyasa ortalamalarına ve hobici fiyatlarına nazaran neden biraz daha yüksek ?
  • Sitemizde gördüğünüz ücretler balıkların yetiştirilme kalitesi göz önünde bulundurulursa gerçekten yüksek değildir. Hiç bir üretici satmakta olduğu balıkları “dainichi veggie fx”, “dainichi veggie deluxe”, “tetra phyll”, “tropical malawi flakes”, “sera flora”, “new life spectrum cichlid formula”, “new life spectrum grow”, “larviva”, “grade A salt-lake artemia” gibi başarısı kanıtlanmış ve maliyeti yüksek kaliteli yemler ile sürekli olarak besleme yapmamaktadır. Hepimiz yavrularını “pınar bio aqua” gibi Alabalık yemleri ve çeşitli renklendiriciler ile büyüten üreticileri maalesef ki duymaktayız. Bu durum “malawiizmir” olarak kalite standartlarımızı gururla sürekli olarak söyleyebilmemizi sağlamaktadır. Damızlıklarımızın ve yavrularımızın kalitesini inadına görmezden gelip pahalı diyenler için “Ucuz etin yahnisi bol olur”, “benim ucuz mala verecek kadar çok param yok” şeklinde halk değimleri vardır.
  • Balıklarımızın yaşadıkları ortamın kalitesini sürekli stabil tutarak, olması gerektiği gibi diyetine uygun besleme yaparak, çabuk büyütme telaşında olmaksızın yetiştirmekteyiz.

  Sitenizdeki balık fotoğrafları orjinal mi yoksa alıntı mı ?

   • Sitemizde bulunan tüm fotoğraflar bizzat kendi yetiştirdiğimiz balıklarımıza aittir. Hiçbir şekilde bir başka siteden bir resim kullanılmamaktadır.

  Yavru olarak sizden aldığımız balıklarda cinsiyet ayrımı yapılabilmeniz mümkünmüdür ?

   • Yavru boylarımızda 2 cm, 3-4 cm gibi boylarda maalesef ki sağlıklı bir şekilde cinsiyet ayrımı yapılabilmesi mümkün değildir. Cinsiyeti belli ibaresi kullanarak sunum yaptığımız türler türe özgü olarak cinsiyetlerin belli olduğu en küçük boylar olup sağlıklı bir biçimde cinsiyet ayrımı yapabilmekteyiz. Damızlık olarak satıştaki balıklarımız cinsiyet garantilidir. Aldıktan sonra üzücü süprizler ile karşılaşmanız olanaksızdır, karşılaşmanız durumunda ise mağduriyetiniz mutlaka karşılanacaktır.

  Sizden aldığımız yavrular resimdeki damızlıklarınızdan görünüş itibari ile bir hayli farklı gözükmekte, bu durumun sebebi nedir ?

   • Erkeği ve dişisi farklı fiziksel görünüşe sahip Mbuna türlerinde yavrular Ergin boya ulaşıncaya dek genellikle dişi bireyin fiziksel görüntüsünü andırmaktadır, örneğin; Pseudotropheus polit erkeği ve dişisi görünüş itibari ile oldukça farklıdır. Ve polit yavruları erginliğe ulaşana kadar dişi polit gibi fiziksel görünüş göstereceklerdir.

  Damızlık olarak sattığınız balıklar kaç erkek kaç dişiden oluşmaktadır ?

   • Aksi belirtilmediği takdirde kolonilerimiz 1 erkek 3 dişi olarak satılmaktadır.

  Yavru balıklarınızı nasıl ve hangi yemler ile yemliyorsunuz ?

   • Yeni doğan ve genelde omnivor (etçil-otçul karma beslenen) yavrularımızı 10-14 günlük olana kadar Artemia nauplii larvaları ile beslemekteyiz. Sonrasında 1,5 cm boya gelene kadar yavru büyütmede dünya markası larviva yavru büyütme yemi ve Daphnia sp. (Su Piresi) ile gündüzleri, geceleri ise bitkisel pul ve granül yem tozları ile beslemekteyiz. 1,5 cm’yi aşmış boylardaki balıklarımızı tamamen diyetine uygun olarak bitkisel ağırlıklı yemler ile beslemekteyiz.

  Sitenizde resimlerini gördüğümüz balıkların hepsi elinizde mevcut mu ?

  • Sitede gördüğünüz balıkların stok mevcudiyet durumlarını elimizden geldiğince Stokda “Var”, Stokda “Yok” ibareleri şeklinde güncel tutmaktayız ancak en sağlıklısı telefon aracılığı ile güncel bilgi almanız olacaktır.